Liny nierdzewne

Asortyment naszych produktów zawiera bogaty katalog lin stalowych, z których dużą część zajmują liny nierdzewne. Każda oferowana przez nas lina nierdzewna odporna jest na działanie kwasów i nie ulega procesom korozyjnym. Posiadamy liny nierdzewne o różnych parametrach technicznych i wykonane z różnych splotów, głównie z tych najpopularniejszych.

Atutem naszych produktów jest ich bardzo długa żywotność oraz duża wytrzymałość i trwałość. Wszystkie rodzaje lin ze stali nierdzewnej, które znajdują się w naszej ofercie, wykonane zostały zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi i wysokimi wymogami jakościowymi.

W ofercie posiadamy również duży wybór akcesoriów niezbędnych do prawidłowej eksploatacji lin, takich jak: szakle, karabińczyki, kausze, łańcuchy, zaciski. Zdając sobie sprawę z różnych wymagań dotyczących parametrów lin, oferujemy Państwu niestandardowe liny nierdzewne, wykonane zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Nasz katalog produktów obejmuje także liny nierdzewne w powłoce PCV.

Zastosowanie lin nierdzewnych

Profesjonalne liny nierdzewne bardzo często zastępują zwykłe liny stalowe, gdyż te ostatnie nie nadają się do zastosowania w każdych warunkach, ze względu na swoje właściwości fizykochemiczne. Lina nierdzewna wykonana jest najczęściej ze stopu kilku gatunków stali nierdzewnej oraz chromu, dzięki czemu odznacza się wysoką odpornością na wilgoć i różne substancje chemiczne.

Te wyjątkowe właściwości stali nierdzewnej sprawiają, że liny nierdzewne wykorzystywane są w przemyśle jachtowym, chemicznym, samochodowym, a także do budowy wielu maszyn i urządzeń. Spore zapotrzebowanie na tego rodzaju liny jest również w architekturze i budownictwie, gdyż liny nierdzewne doskonale sprawdzają się jako elementy poręczy, daszków, balustrad, ogrodzeń itp. Co ciekawe, można je także spotkać w wielu rozwiązaniach dotyczących aranżacji wnętrz.

Tak różnorodne zastosowanie liny nierdzewnej jest możliwe również dlatego, gdyż może być ona konstrukcją sztywną, średnio-miękką i miękką. Na rynku stosowane są często oznaczenia zgodne z amerykańską normą AISI, odpowiadającą europejskiej normie EN 10088.